عترت پیامبر(ص)

علی علیه السلام نقل می کند که مردی نزد پیامبر آمد و گفت:« ای رسول خدا، از مردم چه کسانی نزد تو از همه محبوب ترند؟»
پیامبر در حالی که به من اشاره می‌کرد، فرمود:« او و دو فرزندش، حسن و حسین، و مادرشان، فاطمه . آنان از من‌اند و من از آنها، و همانند این دو انگشت در کنار من هستند.» آن‌گاه دو انگشت خود را به هم چسباند.

جابربن عبدالله انصاری نقل می کند که رسول خدا فرمود:«فرزندان فاطمه عترت من‌اند و از طینت من آفریده شده اند. وای بر کسانی که فضل و برتری آنان را تکذیب کنند. کسی که با آنان دشمنی بورزد، خدا با او دشمن است.»

امام صادق علیه السلام از پیامبر خدا نقل فرمود که:«کسی که می‌خواهد همانند من زندگی کند و بمیرد و به بهشت پروردگارم - همان بهشتی که پروردگارم با دست خود آن را نشانده است- داخل شود، باید ولایت و محبت علی بن ابی طالب و دوستی با دوستانش را پذیرا باشد، با دشمنانش دشمنی کند و تسلیم جانشینان من باشد. آنان عترت من و از گوشت و خون من اند.»

تصاویر زیباسازی نایت  اسکین


منابع:
بحار الانوار، ج 36، ص 247، حدیث 61- بصائر الدرجات، ص 14 و 15.
بحار الانوار، ج 37، ص 44، حدیث 21- امالی شیخ، ص 218.
بحار الانوار، ج 30، ص 61.
بحار الانوار، ج 23، ص 105، حدیث 2- بشارت المصطفی، ص 4 و 48. و ناسخ، ج 1،ص 50.

/ 1 نظر / 26 بازدید
مرتضی

▒▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒███▒▒▒▒██ ▒▒▒▒▒▒█▓▓█▒██▓▓▓██▒█▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓█▓▒▒▓█ ▒▒▒▒▒█▓▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓█▓▓▓▓▓▓█▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓██▓▓▓▓▓██▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒█▓█▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▒▒▓▒▒███▒▒▓▒▒▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▒▒▓▒▒▒█▒▒▒▓▒▒▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓███▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒█▓▓▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓█ ▒▒██▓▓▓█▓▒▒▒██▒██▒▒▒▓█▓▓▓██ ▒█▓▓▓▓█▓▓▒▒█▓▓█▓▓█▒▒▓▓█▓▓▓▓█ █▓██▓▓█▓▒▒▒█▓▓▓▓▓█▒▒▒▓█▓▓██▓█ █▓▓▓▓█▓▓▒▒▒▒█▓▓▓█▒▒▒▒▓▓█▓▓▓▓█ ▒█▓▓▓█▓▓▒▒▒▒▒█▓█▒▒▒▒▒▓▓█▓▓▓█ ▒▒████▓▓▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒▓▓████ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓█▓█▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒████▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓████ ▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓█▒█▓▓▓▓▓▓▓▓█ سلام دوست من منتظر حضور شما در وبلاگم و نظرات ارزشمند شما هستم. nouri114.persianblog.ir [گل][گل][گل]